Promosyon kalem

Promosyon kalemlerimiz kaliteli malzemeden üretilmiştir, gövdeleri baskıya uygun olarak yapılmıştır, mürekkepleri tam doludur.Promosyon kalem en çok yaptırılan promosyon ürünüdür.

Kalem baskılarımız  kalıcıdır. Minimum sipariş 1000 adettir.

baskılı kalem

promosyon plastik kalemtahtakale promosyon kalemtampon baskı plastik kalemucuz kalemlerpromosyon kalempromosyon kalemler

Promosyon kalem, hemen hemen tüm firmaların olmazsa olmazı bir üründür. Şirketler tükenmez kalemler başta olmak üzere,metal kalemler, lüks – vip kalemler, kurşun kalemler gibi ürünleri sadece promosyon olarak değil, firmalarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere satın almaktadırlar. Bu alanda ihtiyaçlarını logo baskılı kalemleri tercih ederek hem kurumsal yapılarını korumaktadırlar hem de reklam kalemleri kullanarak firmalarının tanıtımını yapmaktadırlar. Özellikle fiyatlarının diğer ürünlere göre uygun olması ve kullanım alanının oldukça geniş olması bu ürüne olan talebi arttırmaktadır. Siz de firmanızın ihtiyacını karşılamak ve firma bilinilirliliğini arttırmak için logo baskılı kalemler yaptırabilirsiniz. Bunun için e mail veya telefon yoluyla fiyat alabilirsiniz. Yukarıda yayınladığımız resimlerden firmanıza uygun kalemleri seçip adet ve kod bilgisini bizimle paylaşırsanız size özel fiyat teklifimizi hızlı bir şekilde göndereceğiz.

Reklam Baskılı Kalemler

Tarihi açıdan bakılınca başlarında istanbul tükenmez kalem baskıcılık ilk adımlarını atıyordu. Nicholas Bourne ve Thomas Archer’in 1622’de yayınlanmaya başladığı, ilk İngiliz gazetesidir. Tükenmez kalem baskı tarihcisi Henry Sampson 1650’de ilk gazete ilanlarına rastladığını soyler bu Several Proceedings’in Parliament gazetesinde cıkan ve calinmiş 12 atın geri getirilmesi halinde mukafat vadeden bir ilandır. Başka bir tarihci olan Frank Presbery ise ilk ilanın Tahtakale kalem  cıkan bir kitap tükenmez kalem fiyatları olduğunu ileri surmekledir. Her halukarda 17.yuzyılın, yeni bir medya olan basının doğuşu ile modern tükenmez kalem reklam baskıcılığa ilk adımın atıldığı devir olduğu soylenebilir. Bilinen ilk gazete ilanı 1525 de Almanya’da neşredilen bir ilac tükenmez kalem reklam baskı olmuştur. Bundan tam bir asır sonra 1625 de Londra Gazetelerinde de ilanlara rastlanmaya başlanır ki 1650’de Londra gazeteleri cay, kahve, cikolata ilanlarıyla dolup taşıyordu. 

Gunumuz endustriyel basımcılığın başlangıcını oluşturan litografik yöntem 1796 yılında Alman Alois Senefelder tarafından bir rastlantı sonucu bulunmuştur. l8l0’lardan başlayarak Goya, Daumier gibi sanatcıların geniş halk kitlelerine bildirilerini ulaştırmalarında litografik basım etkin bir rol oynamıştır.  Bu surecin yetkinleştirilmesiyle resimli ilanlar birer gerceklik haline gelmiştir. Zamanla bir iletinin belli sabit bir zaman dilimi istoç toptan kalem suresince verilebilmesini sağlayacak yontemler geliştirilmiştir. Afişler kalabalığın ve trafik yoğunluğunun fazla olduğu daha tercih edilen yerler onerebilmek icin kendi yapılarını geliştirmeye başlamışlardır.

1600’lu yıllarda yani ABD’nin tarihinin başlangıc yıllarında reklam baskılı kalem faaliyetleri kucuk caplıydı. Tuccarlar yol kenarlarına koydukları tabelaları dikkat cekmesi acısından  oyamışlardı. İşlettikleri dukkanların duvarlarına yoldan geçenleri bilgilendirmek amacıyla afişler asılmıştır. 1850 yılında ilk kez ana caddelerde ve demir yoları acık hava reklam baskılı kalemcılığı icin kullanılmaya başlanmıştır. Fakat bu ve buna benzer duşunce ve girişimler 19. yuzyılın ortalarına kadar gunumuz promosyon kalem fiyatları ajansı algısına uymayan ilkel girişimler olarak kalmıştır. Bu bağlamda pek cok kaynağa gore tarihteki ilk promosyon kalem fiyatları ajansı, tarafından 1841 yılında Amerika’da kurulmuştur. Ardından 1860’ların başlarında tarafından kurulan ajansın, acık hava promosyon kalemcılığı acısından onemi buyuktur. Rowell Sadece basınla sınırlı kalmadan değişik mecralarda promosyon kalem faaliyetlerini surdurmuş, bu mecraların Topkapı kalemtamamını toptan kiralayıp perakende olarak satışını yaparak yeni bir uygulama başlatmıştır. 19. yuzyıl, teknolojik yenilikler ve basın ozgurluğu alanında elde edilen kazanımlar sonucu basının bir sanayi dalı haline geldiği donemdir. Modern kalem baskıcılığın miladının da 19. yuzyıl olduğu soylenmektedir. Modern kalem baskıcılığı doğuran en buyuk etmen, sanayi devrimiyle birlikte ortaya cıkan uretim artışıdır. Uretim artışı, tuketim artışını erektirmektedir. Kitle tuketiminin sağlanması kaygısı, kalem baskı ve tanıtıma duyulan ihtiyacı artırmıştır. 

Fransız İhtilalı konuşma, yazı, eleştiri ve afiş başta olmak uzere iletişimin bircok alanında gelişmeye yol acmıştır. Acık hava kaleme reklam baskıcılığının en hızlı yaygınlaştığı donem ihtilal sonrası donemdir. Asıların kaleme reklam baskı aracından cok propaganda aracına donuşmuş olması yaygınlaşmasının en buyuk nedenidir.  Baskılı kalem tarihi icin ilk uygulamaların onemi buyuktur. İlk modern baskılı kalem, 1856 yılında New York Herald gazetesinde yayınlanmıştır. İlk defa Ankara promosyon kalem denenen, yazı fontunun buyutulerek kullanılması, kalem fiyatlarıın okuyucular tarafından fark edilmesini sağlamıştır. 1864 yılında, William James Carlton, ilk defa magazinlerde kalem fiyatları icin alan satışına başladı. 1877 yılında ucuz kalem ve seçim kalemleri gunumuzun en eski Amerikan tükenmez kalem baskı ajansı olan “J. Walter Thompson Company”yi kurdu. Tükenmez kalem baskıcılar icin, daha fazla alan oluşturarak daha fazla para kazanabileceğini fark eden Thopmson, ilk Yaratıcı Departmanı’nı oluşturarak, yazarlar ve ressamlardan oluşan bir ekip yarattı. Kaynaklara gore ise uşterilerinin reklamları için metin hazırlayarak hizmet veren ilk ajans Francis Wayland Ayer tarafından kurulan. Bu gunku tam hizmet reklam ajanslarını logo baskılı ve tampon baskı onculerinden sayılmaktadır. 1870’lerde Gazeteci James Bennet bugunku uygulamalara cok benzeyen sınıflandırılmış reklam tarzını ilk kez uygulamıştır. 

İlk Tam sayfa reklam kalemleri ise Aralık 1878’de modern reklamcılığın babası olarak bilinen kalemlere yazı yazma olduğu için uygundur. Bulduğu reklam fikirlerini başka mağazaların calmasını engellemek amacıyla almak zorunda kaldığı bir onlemdi bu ilan. Bir reklamın yayın hakkini alan ilk buyuk mağaza sahibidir. Acık hava reklamcılığı konusunda belirli formatların ve olcunlerin belirlenmesinde oncu kuruluş niteliğinde olmuştur. 1920’li yılların ortalarında bankacılık sektoru de acık hava reklamcılığı sektorunu benimsemiş ve serigrafi ve tampon baskı borsasında işlem gormeye başlamıştır. Bilginin benzer bir manipulasyonu reklamda da kullanılır ama buna genellikle propaganda denilmez. Propaganda kelimesi reklamın tersine kuvvetli bir olumsuz anlam icerse de aslında durum bu değildir. Propaganda her zaman kotuyu ifade etmez. Partilerin secim donemlerinde oy toplamak icin yuruttukleri siyasal iletişim faaliyetlerine “propaganda kampanyası” denir. Propaganda gercekte kamuoyunun onayını almak icin kullanılan kitle iletişimi bicimlerini kapsar. Ozetle, eğer bir siyasal parti ya da bir lider yuruttuğu kampanyalarda gercek olanı gizlememiş, yanlış bilgi vermemiş ve yapmayacağı vaatler vermemişse, yine de propaganda yapmış demektir. Bir başka değişle, siyasal iletişim cercevesinde, kamuoyunu etkilemek icin yapılan her turlu doğru veya yanlış iletişim bicimi propaganda kapsamındadır. 

Tarih boyunca yapılan savaşlarda uygulanan promosyon kalem fiyatları propaganda yontemleri, gunumuze yaklaştıkca farklılaştığı ve alan değiştirip savaş dışında da kullanılmaya başladığı soylenebilir. Ozellikle 20. yuzyılın başlamasıyla birlikte iletişimde de çeşitli gelişmeler yaşandı. Bu yaşanan gelişmelere paralel olarak savaşlar sırasında yapılan propaganda şekilleri de değişim gosterdi. Ucaklarla bildiri dağıtmak, radyolardan yapılan yalan yayınlarla duşmanın moralini bozmak, karşılıklı siperlere yerleştirilen megafonlar vasıtasıyla duşmanı taciz etmek yöntemler arasında sayılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir